Witamy w Miccostumes Polska!

Wysyłamy bezpośrednio do Polski!

*Czas wysyłki, nie licząc czasu realizacji zamówienia, jest szacowany przy kasie w oparciu o adres wysyłki i wybraną metodę dostawy.

Zapewniamy w Polsce wysokiej jakości kostiumy, przebrania, peruki i akcesoria ACG. Stale dążymy do zapewnienia naszym klientom jak najwygodniejszych zakupów przez Internet.

Możesz nas znaleźć na Facebooku, Instagramie i Twitterze. Skorzystaj z najnowszych promocji, bierz udział w wydarzeniach z nagrodami i podziel się z innymi swoimi doświadczeniami z przebieraniem się za różne postacie.

NAJLEPSZE SPRZEDAŻ COSPLAY WE WŁOSZECH

Kostiumy cosplayowe

Nowe przyloty2018

Najlepiej sprzedający się Cosplay

Najlepiej sprzedające się peruki Cosplay

Najlepiej sprzedające się buty cosplay

Co powiedzieli nasi klienci?

Posted: 2018-11-19 18:01:16

I recommend this cosplay! I like this costume over others I've seen online. I bought a Large. I did have to tailor the suit and one of the belts to make it more form fitting. My only issue with this suit is that the leg holes do not have elastic bands in them to hold it more snug to your body like a dance leotard, so it kept riding up in the back more than I preferred. I fixed this by sewing in a spanx and it doesn't ride up anymore! Also it doesn't include the white gloves, but that didn't bother me. The arm and leg guards fit great. Overall, I really like this costume. I did a quick costest and will be posting more pics soon on my FB: @cosplaycassiepage & IG: @cosplaycassie Feel free to contact me if you have any questions!

Posted: 2018-11-17 17:15:40

Arrived early and fitted like a charm definitely worth the money for it

Posted: 2018-11-17 00:18:46

Ordered this costume for my boyfriend and he loves it! Great quality! Miccostumes really delivers!

Posted: 2018-11-17 00:17:31

Great quality! Fits like a glove! I am so happy with my purchase!

Posted: 2018-11-17 00:16:14

Love love LOVE the wig! It is so soft and perfect! Miccostumes has yet to let me down! I am one satisfied costumer! :)

Database error,Session halted.