Vítejte v Miccostumes Czech Republic!

*Zboží dodáváme přímo do České Republiky!

*Doba potřebná k doručení, bez času potřebného ke zpracování objednávky, se odhaduje při odesílání produktu a může se lišit podle místa dodání a zvolené metody.

Dodáváme do Česka velice kvalitní cosplay kostýmy, paruky a další doplňky ACG. Jde nám o to, abychom našim zákazníkům poskytli tu nejlepší možnou zkušenost s online nákupy.

Můžete nás také nalézt na Facebooku, Instagramu či Twitteru. Buďte vždy v obraze, přihlaste se na giveaway události a sdílejte své cosplay zkušenosti s dalšími nadšenci.

Cosplay kostýmy

Nové přílety2018

Nejprodávanější Cosplay

Nejprodávanější paruky Cosplay

Nejprodávanější boty Cosplay

Co říkali naši zákazníci?

Posted: 2018-11-19 18:01:16

I recommend this cosplay! I like this costume over others I've seen online. I bought a Large. I did have to tailor the suit and one of the belts to make it more form fitting. My only issue with this suit is that the leg holes do not have elastic bands in them to hold it more snug to your body like a dance leotard, so it kept riding up in the back more than I preferred. I fixed this by sewing in a spanx and it doesn't ride up anymore! Also it doesn't include the white gloves, but that didn't bother me. The arm and leg guards fit great. Overall, I really like this costume. I did a quick costest and will be posting more pics soon on my FB: @cosplaycassiepage & IG: @cosplaycassie Feel free to contact me if you have any questions!

Posted: 2018-11-17 17:15:40

Arrived early and fitted like a charm definitely worth the money for it

Posted: 2018-11-17 00:18:46

Ordered this costume for my boyfriend and he loves it! Great quality! Miccostumes really delivers!

Posted: 2018-11-17 00:17:31

Great quality! Fits like a glove! I am so happy with my purchase!

Posted: 2018-11-17 00:16:14

Love love LOVE the wig! It is so soft and perfect! Miccostumes has yet to let me down! I am one satisfied costumer! :)

Database error,Session halted.